Ümit KURNAZ - Raportör

1979 yılında Konya Ereğli’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Konya Ereğli’de tamamladı.

2002 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.

2003 yılında T.C. Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nde Raportör Yardımcısı olarak göreve başladı. 2006 yılında “İhracatı Teşvik Programlarının Demir Çelik Sektörüne Etkilerinin Değerlendirilmesi” başlıklı tezi ile Raportör unvanı aldı.

2009 yılında T.C. Sayıştay Başkanlığı’nda Denetçi Yardımcısı olarak göreve başladı. Denetçi ve Başdenetçi olarak çeşitli kamu kurumlarının düzenlilik ve performans denetimlerini yürüten denetim ekipleri içerisinde görev aldı. 2016 yılında Pakistan’da ECOSAI (Ekonomik İşbirliği Örgütü Yüksek Denetim Kurumları Birliği) tarafından düzenlenen performans denetimi eğitimine katıldı.

2014-2015 döneminde Jean Monnet Burs Programı kapsamında Birleşik Krallık’ta bulunan Essex Üniversitesi Muhasebe ve Finansal Yönetim yüksek lisans programını “The Role of Performance Auditing in the Concept of New Public Management Reforms: Turkish Experience” başlıklı tezi sonucunda takdir derecesi ile tamamladı.

19.10.2017 tarihinde Anayasa Mahkemesi Raportörü olarak görevlendirilmiştir.

Evli ve iki çocuk babası olup, yabancı dili İngilizcedir.
T.C. Anayasa Mahkemesi © 2018
Ziyaretçi Sayısı :