Dr. Dilek DOĞAN - Raportör

1975 yılında Ankara'da doğdu. Orta öğrenimini Ankara Özel Tevfik Fikret Lisesinde tamamladıktan sonra, 1997 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

Sırasıyla Silifke, Beşiri Hakimi olarak görev yaptı, Adalet Bakanlığı Uluslar arası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Tetkik Hakimliği, Polatlı Hakimliği ve Yargıtay 10. Hukuk Dairesi Tetkik Hakimliği görevlerinde bulundu.

2005 yılında Jean Monnet bursiyeri olarak Fransa’da Université Pierre Mendès-France Grenoble II’de Uluslar arası Hukuk ve Avrupa Hukuku alanında yüksek lisans yaptı.

2012 yılında Fransa’da UPMF Grenoble II’de Avrupa Hukuku alanında doktorasını tamamladı. Tez konusu Uluslar arası Hukuk ve Avrupa Hukukunda menşe kurallarıdır.

2001 yılında; Fransa Milli Hakimlik okulu, Paris Adliyesi ve Riom İstinaf Mahkemesinde, 2002 yılında; Fransa Adalet Bakanlığı Avrupa ve Uluslar arası İlişkiler Bürosu ve Hukuk İşleri Genel Müdürlüğünde staj yaptı.

2005 yılında Rennes-Grenoble Üniversitelerince düzenlenen 6. Avrupa Akademisi’ne katılarak Dünya Ticaret Örgütü ile ilgili tebliğ sundu.

2006 yılında, European Institut of Public Administration, EUROMED programına katılarak, Türk Hukukunda Kanunlar İhtilafı Kuralları hakkında tebliğ sundu.

Adalet Bakanlığı Uluslar arası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünde görevli iken, 2000-2008 yılları arasında Uluslar arası Ahvali Şahsiye Komisyonu, Avrupa Birliği, Avrupa Komisyonu nezdinde Ülkemizi temsilen toplantılara katıldı.

Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

T.C. Anayasa Mahkemesi © 2016
Ziyaretçi Sayısı :