Uluslararası Hukuk ve Adalet Konferansı

Pakistan İslam Cumhuriyeti Yüksek Mahkemesi bünyesinde Hukuk ve Adalet Komisyonunca 13-15 Nisan 2012 tarihlerinde Islamabad’da düzenlenen Uluslararası Hukuk ve Adalet Konferansı’na Mahkememizi temsilen Başkan Vekili Dr. Alparslan ALTAN ve Raportör Dr. Selami ER katılmışlardır.

9 ülke yüksek mahkeme temsilcileri ile uluslararası adalet projesi ve uluslararası ticaret odaları birliği yetkililerinin katıldığı konferansın açılışı Pakistan Yüksek mahkemesinde; bilimsel konferans ise Marriott otelde gerçekleştirilmiştir. Konferansta Sayın Dr. Alparslan ALTAN, “Demokratik Bir Toplumda Yargı Ve Medya İlişkileri” hakkında İngilizce bir bildiri sunmuş, Raportör Dr. Selami ER ise “Terörizm ve Kara Para Aklama” konulu oturumda panelist olarak görev almışlardır.

Konferansın 15 Nisanda Pakistan Yüksek Mahkemesinde gerçekleştirilen kapanış programının ardından mahkememiz Başkan Vekili Dr. Alparslan ALTAN Pakistan Yüksek Mahkemesi Başkanı Sayın İftikhar Muhammet CHAUDHRY ile iki yüksek mahkeme arasında daha önce imzalanmış olan ikili işbirliği anlaşmasının hayata geçirilmesi konusunda bir görüşme gerçekleştirerek ikili işbirliği anlaşması çerçevesinde atılacak adımlar hususunda mutabakat sağlamışlardır.

Mahkeme Heyeti ayrıca 15 Nisan akşamı İslamabad Büyükelçiliğimize kısa bir ziyaret gerçekleştirmiştir.

T.C. Anayasa Mahkemesi © 2018
Ziyaretçi Sayısı :