Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuru Sisteminin Desteklenmesi Projesi Kapsamında Hâkim ve Savcıların Eğitici Eğitimlerinin Son Aşaması Tamamlandı

7 - 8 Eylül 2017, Ankara, Türkiye


Hâkim ve savcıların temel hak ve özgürlükler konusunda kapasitelerinin güçlendirilmesi amacıyla planlanan eğitici eğitimlerinin üçüncü ve son aşaması 7-8 Eylül 2017 tarihinde Ankara’da düzenlendi. Adalet Akademisi ile işbirliği içinde yürütülen üçüncü aşama eğitimi, “eğitim yöntem ve teknikleri” ve “sınıf yönetimi” konularında gerçekleşti. Eğitim, hâkim ve savcıların meslektaşlarına verecekleri eğitimlerde uzman eğiticiler olarak rolleri, tutumları, etkileşimleri ve grup çalışmalarında kullanabilecekleri eleştirel düşünme ve sorgulama teknikleri konularında kapasitelerini arttırma hedefiyle düzenlendi. Ayrıca eğitimde bölgesel/yerel eğitimlerde kullanılacak modüllerin uygulanma teknikleri konusunda da grup çalışmaları yapıldı.

Proje çerçevesinde Türkiye Adalet Akademisi ile koordinasyon içerisinde yaklaşık 60 hâkim ve savcı için Eğitici Eğitimleri düzenlendi. Eğitimleri tamamlanan hâkim ve savcılar bölgesel/yerel eğitimlerle kendi meslektaşlarına Ekim 2017 itibariyle eğitim vermeye başlayacaklar. Bu eğitimlerle özellikle meslekte yeni olan 3000 hâkim ve savcıya ulaşılması hedefleniyor. Proje ile ilgili diğer haberleri projenin sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz:

Facebook: https://www.facebook.com/aymbbprojesi

Twitter: https://twitter.com/aymbbprojesi

T.C. Anayasa Mahkemesi Grafik & Web Tasarım