Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuru Sisteminin Desteklenmesi Projesi kapsamında Avukatların Eğitici Eğitimleri Devam Ediyor

14 - 17 Eylül 2017, Ankara, Türkiye


Hâkim, savcı ve avukatların bireysel başvuru sistemi ve temel hak ve özgürlükler konusunda kapasitelerinin güçlendirilmesi amacıyla planlanan eğitici eğitimleri kapsamındaki avukatlara yönelik eğitici eğitimlerinin ikinci grup ilk aşaması, 14-17 Eylül tarihlerinde tamamlandı. Türkiye Barolar Birliği ile işbirliği içinde planlanan eğitimler ulusal akademisyenler tarafından verildi. Eğitim programında eğitim yöntem ve teknikleri ile ilgili ayrıntılı bilgi verildikten sonra aşağıdaki konularda çalışmalar yapıldı:

Eğitimlerin ikinci aşaması “Başvuru usulü” ve “Kabul edilebilirlik kriterleri” konularında düzenlenecek ve yaklaşık 150 avukat 2017 yılı sonbaharında eğitimlerini tamamladıktan sonra yerel eğitimlerle kendi meslektaşlarına bireysel başvuru usulü ve temel haklar konularında eğitim verecekler. 2017 yılı sonu ve 2018 yılı boyunca düzenlenecek eğitimlerle Türkiye genelinde 3000 avukata ulaşılması hedefleniyor.

Toplantı programı için lütfen tıklayın.

Proje ile ilgili diğer haberleri projenin sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz:

Facebook: https://www.facebook.com/aymbbprojesi

Twitter: https://twitter.com/aymbbprojesi 

T.C. Anayasa Mahkemesi Grafik & Web Tasarım